Poskytované služby a ceník

Individuální konzultace

Konzultace porodního přání a místa porodu, individuální příprava na porod a rodičovství, informace o právech, příprava na ambulantní porod, poskytování kontaktů na další odborníky…

Těhotenská poradna

Prostor pro sdílení informací o aktuálním stavu, zápis a aktualizace anamnézy, sdílení potřeb, možnost rady s případnou těhotenskou obtíží (aromaterapie, masáž, rebozo…), zevní vyšetření bříška pohmatem, poslech srdíčka miminka, kontrola tlaku, moči, případné zapůjčení šátku na vázání bříška, zapůjčení knih, podpora zdravého těhotenství (informace k výživě, pohybu, zdravému životnímu stylu), drobné opečování…

Poporodní návštěvy do konce šestinedělí

Zdravotní kontrola ženy šestinedělky a novorozence (kontroluji např. hojení porodního poranění, zavinování dělohy, prospívání miminka či hojení pupečního pahýlku), laktační poradenství, součástí může být masáž bříška bylinným měšcem a teplým olejem, poradenství k nošení v šátku, ale i vytažení stehu po císařském řezu či sdílení porodního příběhu.

Lze zakomponovat i odběr z patičky. Provádím jej po nahřátí nožičky a používám speciální lancetu. Miminko může být v náruči rodičů nebo se může během odběru kojit. V případě, že nemáte vlastní odběrovou kartičku, kterou někdy dávají v porodnici, přičítám za něj 200 Kč. Dostanete ode mne předvyplněné obálky s adresami, kam vyplněné kartičky po zaschnutí pošlete.

800 Kč/hodina

Telefonická konzultace delší než 30 minut

250 Kč/30 minut

SMS, chat Whatsapp, Messenger, Signal a maily využívám k průběžnému sdílení toho, co je u ženy nového, případně k dotazům akutnějšího rázu či dotazům, které vyžadují rychlejší odpověď. Neakutní otázky a témata si prosím sepište a probereme je osobně. Pokud Vám zrovna držím pohotovost a máte informaci, která nepočká (např. „Myslím, že začínám rodit.), prosím, volejte. U SMS, mailu a chatů mívám vypnutá upozornění a věnuji se jim, jakmile mám na ně čas, klid a prostor. 

Péče při porodu

Zahrnuje péči při porodu. Pro bližší informace mě prosím zkontaktujte telefonicky.

10 000 Kč

Pohotovost k porodu

1000 Kč/týden

Poznámka k pohotovosti: 

  • Pokud jsme domluvené na doprovod k porodu, pohotovost držím 2 týdny (nebo 3 týdny po domluvě) před termínem a 2 týdny po termínu porodu.
  • Pokud vím dopředu, kdy nemohu držet pohotovost (dovolená, přítomnost na kurzu…), dopředu to oznámím a odečítám tyto dny z ceny. Pohotovost končí dnem porodu a od něj je odvozena celková částka za držení pohotovosti.
  • V případě, že bych k porodu nakonec nemohla v době držení pohotovosti přijet (moje dovolená, kurz nebo neočekávané situace – nemoc, přítomnost u jiného porodu) – pohotovost neúčtuji.
  • Pokud mě žena nakonec nezavolá k porodu v době, kdy jsem jí k dispozici, účtuji cenu za pohotovost odpovídající celkové době držení pohotovosti od začátku držení pohotovosti do dne porodu. Týká se i případu, kdy jsem pro ženu jen v roli záložní porodní asistentky.

 

Podpora pro ženy, které prošly nebo prochází ztrátou miminka

cena dle domluvy

 

Masáže, opečování, rituály 

Nabízím olejovou masáž s aromaterapeutickými oleji, REBOZO masáž, masáž bylinnými měšci, předporodní rituál, poporodní rituál – vše možno kombinovat a přizpůsobit danému období, zpravidla se jedná o 1,5-3hodinovou péči. Uvedená cena se vztahuje na tuto péči v případě, že je péče domluvená samostatně – mimo konzultaci, poradnu, poporodní návštěvu…

900 Kč/hodina

Bylinný měšec 

Vyrábím měšce pro ženu i dítě. Vhodné k masáži bříška po porodu, ale třeba i po potratu. Velmi příjemné jsou i na záda, krk. Obsah vybereme spolu podle toho, které byliny máte ráda či podle toho, co Vás zrovna trápí nebo v čem potřebujete podpořit. 

150 Kč velký, 90 Kč malý

Po porodu ženám mohu namasírovat bříško bylinnými měšci. Někdy také vyrábím měšce i dětem.

Cestovné

V současné době neřídím auto, dopravuji se dle dostupných možností, náklady hradí příjemci péče.
Cena za čas strávený cestováním – 100 Kč za 30 minut + cena jízdného.

 

Besedy pro mateřské školy na téma „Jak jsme přišli na svět“

cena dle domluvy

Péči poskytuji dle domluvy, nemám ordinační hodiny.

Ceník platný od 1. 1. 2023 (pro ženy, které mám právě v péči, platí původně domluvené ceny). Nejsem plátkyně DPH.

Platit lze v hotovosti nebo převodem na účet po vystavení faktury po proběhlé péči.

Pakliže si přejete mou péči, ale ocitla jste se ve finančně tíživé situaci, jsem otevřená individuální domluvě. Také je možné čerpat podporu od Nadačního fondu Propolis 33.

Porodní asistentky a duly, jejichž péči doporučuji a se kterými ráda spolupracuji

Dagmar Lovecká (porodní asistentka), Jana Riedlová (porodní asistentka), Markéta Nedbalová (dula), Romana Kramná (porodní asistentka), Terezie Roubalová (dula), Kristýna Beránková (dula), Karla Štiková (dula), Andrea Forberger (dula) a další

S kolegyní Markétkou Nedbalovou a šestinedělňátkem po poporodním rituálu – za odměnu jsme si mohly pochovat miminko v náruči a mít tak památku na jeden krásný porodní příběh, jehož jsme mohly být součástí. Děkujeme. I za fotku.