Poskytované služby a ceník

Individuální konzultace

Konzultace porodního přání a místa porodu, individuální příprava na porod a rodičovství, informace o právech, příprava na ambulantní porod, poskytování kontaktů na další odborníky, ale i první seznámení…

Těhotenská poradna

Prostor pro sdílení informací o aktuálním stavu, zápis a aktualizace anamnézy, sdílení potřeb, možnost rady s případnou těhotenskou obtíží (aromaterapie, masáž, rebozo…), zevní vyšetření bříška pohmatem, poslech srdíčka miminka, kontrola tlaku, moči, případné zapůjčení šátku na vázání bříška (v ceně celkové péče, pokud mám šátky k dispozici), zapůjčení knih, podpora zdravého těhotenství (informace k výživě, pohybu, zdravému životnímu stylu), drobné opečování…

 

800 Kč/hodina

Poporodní návštěvy do konce šestinedělí

Zdravotní kontrola ženy šestinedělky a novorozence (kontroluji např. hojení porodního poranění, zavinování dělohy, prospívání miminka či hojení pupečního pahýlku), laktační poradenství, součástí může být masáž bříška bylinným měšcem a teplým olejem (v ceně návštěvy), poradenství k nošení v šátku, ale i vytažení stehu po císařském řezu či sdílení porodního příběhu.

Návštěvy provádím ať už po porodu ambulantním, po porodu domácím či po porodu s klasickou dobou hospitalizace dle způsobu porodu.

1000 Kč/hodina

Odběr z patičky

Lze jej zakomponovat do poporodní návštěvy. Provádí se standardně 48-72 h po porodu, a to po nahřátí nožičky, v náruči rodičů či u kojení, speciální lancetou. Vybavím Vás také bublinkovými obálkami s předepsanými adresami pro doporučenou odesílku do daných laboratoří. (Pokud Vám porodnice při odchodu domů daruje prázdnou kartičku pro odběr, odečtu z ceny 100 Kč.)

200 Kč 

 

Telefonická konzultace delší než 30 minut

250 Kč  / 30 minut

 

SMS, chat Whatsapp, Messenger a maily využívám k průběžnému sdílení toho, co je u ženy nového, případně k dotazům akutnějšího rázu či dotazům, které vyžadují rychlejší odpověď. Neakutní otázky a témata si prosím sepište a probereme je osobně. Pokud Vám zrovna držím pohotovost a máte informaci, která nepočká (např. „Myslím, že začínám rodit.), prosím, volejte. U SMS, mailu a chatů mívám vypnutá upozornění a věnuji se jim, jakmile mám na ně čas, klid a prostor. 

 

 

Péče při porodu

Zahrnuje péči při porodu. Pro bližší informace mě prosím zkontaktujte telefonicky.

 

12 000 Kč

 

Pohotovost k porodu

1400 Kč/týden = 200 Kč/den

Poznámka k pohotovosti: 

  • Pokud jsme domluvené na doprovod k porodu, pohotovost držím 2 týdny (nebo 3 týdny po domluvě) před termínem a 2 týdny po termínu porodu.
  • Pokud vím dopředu, kdy nemohu držet pohotovost (dovolená, přítomnost na kurzu…), dopředu to oznámím a odečítám tyto dny z ceny. Pohotovost končí dnem porodu a od něj je odvozena celková částka za držení pohotovosti.
  • V případě, že bych k porodu nakonec nemohla v době držení pohotovosti přijet (moje dovolená, kurz nebo neočekávané situace – nemoc, přítomnost u jiného porodu) – pohotovost neúčtuji.
  • Pokud mě žena nakonec nezavolá/nepotřebuje k porodu v době, kdy jsem jí k dispozici, účtuji cenu za pohotovost odpovídající celkové době držení pohotovosti od začátku držení pohotovosti do dne porodu. Týká se i případu, kdy jsem pro ženu jen v roli záložní porodní asistentky.

 

Podpora pro ženy, které prošly nebo prochází ztrátou miminka

cena dle domluvy

 

Masáže 

Nabízím olejovou masáž s aromaterapeutickými oleji, REBOZO masáž, masáž bylinnými měšci. Vše možno kombinovat a přizpůsobit danému období, zpravidla se jedná o 1,5-2 h péče. Pokud si přejete masáž darovat, mohu vyhotovit poukaz (elektronický + 50 Kč, tištěný v obálce + 150 Kč, poštovné dle ceníku Zásilkovny či možno osobní předání v Brně po domluvě).

1000 Kč/hodina

Předporodní či poporodní rituál

Rituál ušitý na míru. Jedná se zpravidla o 3h proces zahrnující opečování, sdílení, obdarování, prostor pro ženu a její miminko, drobnou pochutinu, kakao, rituální aktivity. V případě poporodního rituálu je zahrnuto zavinutí. 

3000 Kč

Bylinný měšec 

Vyrábím měšce pro ženu i dítě. Vhodné k masáži bříška po porodu, ale třeba i po potratu. Velmi příjemné jsou i na záda, krk. Obsah vybereme spolu podle toho, které byliny máte ráda či podle toho, co Vás zrovna trápí.

150 Kč velký, 90 Kč malý

 

Po porodu ženám mohu namasírovat bříško bylinnými měšci. Někdy také vyrábím měšce i dětem.

 

Cestovné

V současné době neřídím auto, dopravuji se dle dostupných možností, náklady hradí příjemci péče.
Cena za čas strávený cestováním – 100 Kč za 30 minut + cena jízdného. Pokud se k Vám dopravuji s kolegyní řidičkou, neúčtuji čas trávený na cestě. K porodu se dopravuji nejrychlejším možným způsobem, od kterého se odvíjí také cena.

 

Besedy pro mateřské školy na téma „Jak jsme přišli na svět“

cena dle domluvy

 

 

Péči poskytuji dle domluvy, nemám ordinační hodiny.

Ceník platný od 1. 3. 2024 (pro ženy, které mám právě v péči, platí původně domluvené ceny). Nejsem plátkyně DPH.

Platit lze v hotovosti nebo převodem na účet po vystavení faktury po proběhlé péči.

Nemám uzavřenou smlouvu s pojišťovnami. 

Pakliže si přejete mou péči, ale ocitla jste se ve finančně tíživé situaci, jsem otevřená individuální domluvě. Také je možné čerpat podporu od Nadačního fondu Propolis 33.

 

Porodní asistentky a duly, jejichž péči doporučuji a se kterými ráda spolupracuji

Porodní asistentky: Romana Kramná, Dagmar Lovecká, Jana Riedlová, Iva Korábová

Duly: Markéta Nedbalová, Karla Štiková, Kristýna Beránková, Terezie Roubalová, Andrea Forberger, Iveta Hápová, Ivana Bednářová